Jak školní oblečení vnímají studenti a učitelé?

Školní oblečení pro nás není jen tričko, které skončí na dně tašky s věcmi na tělák. My jsme přesvědčeni o tom, že je spousta hrdých studentů, kteří si rádi oblečenou krásné kvalitní oblečení své školy a tím ukážou, že mají svou školu rádi.

Jakub Kadeřábek

- žák na Zš Libčická

reference1

Jakub nás oslovil zcela sám, když jsme se zúčastnili veletrhu vzdělávání Schola Pragensis. Nakonec si z toho setkání odnesl náš kontakt a byli jsme připraveni rozjet kolekci i na Základní škole – Libčická.

Jakuba jsme se zeptali, jestli je hrdý na svou školu a proč se rozhodl zkoordinovat objednávku i na své škole.

„Na svou školu jsem byl vždy hrdý. Školní oblečení jsem chtěl mít z toho důvodu, že mi přišlo cool mít vlastní školní merch.

Ne vždy musíte nadchnout všechny hned od začátku, ale jakmile jim ukážete návrhy, máte vyhráno.

Naší paní ředitelce to bylo tak nějak jedno a dala mi na to plnou pravomoc, ať se o vše postarám, že je zvědavá jak to dopadne. Spolužákům se ten nápad moc líbil, dokonce i učitelům. Jsem velmi spokojený s výsledkem, je to jednoduché a originální a hlavní je, že s výsledkem byli spokojeni hlavně žáci.

Veronika Zárubová

- učitelka na Zš Nad Vodovodem

reference3

Spolupracujeme i s kantory. Veronika Zárubová už šestým rokem učí na Základní škole Nad Vodovodem. Má ráda výzvy a snaží se tu být stále pro děti. Jednou z výzev, kterou se rozhodla přijmout je i přinést hrdost na svou školu v podobě moderních triček a mikin.

Na svou školu rozhodně hrdá jsem, ale je stále na čem pracovat. Člověk se musí pořád snažit, aby sebe, žáky i ostatní učitele někam posouval. Školní trička a mikiny mohou ostatním ukázat, že se za naši školu nestydíme. Naopak se nebojíme ji hrdě prezentovat.

Jak probíhala spolupráce s vedením?

Paní ředitelka s celou akcí souhlasila, protože je pouze na žácích a rodičích, zda se rozhodnou tuto věc podpořit. Pomohli mi starší žáci a taky mi na dálku kdykoli poradil Radim Nigrin (zakladatel Schools United). S kolekcí jsme všichni spokojeni, velikosti seděly a žádný problém se neřešil.

Tereza Zdobinská

- žákyně na Gymnáziu Postupická

reference2 (1)

Vytvořit dobré klima na školách a tu pravou hrdost je běh na dlouhou trať. Určitě vám ale pomůže, když do celého procesu zapojíte samotné studenty. Na Gymnázium Postupická otevřela téma školní kolekce Terka Zdobinská.

Byl to vlastně úplně první nápad, se kterým jsem šla na svou první schůzku naší školní rady. Líbila se mi myšlenka vytvořit něco, co si člověk nechá jako památku na školu, vytvořit kousek oblečení, kterým se ještě více ukáže jméno naší školy (třeba na sportovních a jiných akcích), a tak to všechno začalo. Nevěděla jsem, jak to dopadne, ale byla jsem přesvědčená, že jdu do toho.

Jak se řediteli líbil nápad školního oblečení?

Pan ředitel Tomek byl z nápadu nadšený. Jeden z možných důvodů byl možná fakt, že učí tělocvik a líbila se mu idea toho, že žáci budou reprezentovat nejen výkony, ale i jménem školy na mikině. A druhý možná ten, že se na škole ten rok začala Studentská rada více angažovat v různých věcech a byl rád, že někdo dělá něco pro školu. A ještě více se mu líbil konečný produkt, protože si objednal všechny varianty triček a mikču k tomu.

A co spolužáci?

Nápad se jim líbil. Nezaznamenala jsem snad žádný významný nesouhlas, ba naopak byl o mikiny velký zájem. Nejvíc ráda jsem za náš originální návrh, který nebude mít žádná jiná škola. V nabídce máme 4 barvy jak mikin, tak triček a kdykoliv v oblečení někoho vidím, tak se usměju a řeknu si sama sobě, že tohle se fakt povedlo.